کد خبر : 6889

استاندار کرمانشاه:

بازسازی 177 مسجد مناطق زلزله‌زده به بنیاد مسکن واگذار شد

بازسازی 177 مسجد مناطق زلزله‌زده به بنیاد مسکن واگذار شد

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار کرمانشاه گفت: زلزله 7.3 ریشتری به 177 مسجد این استان خسارت وارد کرد که بنیاد مسکن به‌صورت جدی تعمیر و بازسازی آن‌ها را برعهده گرفته است.

هوشنگ بازوند پیش از ظهر روز گذشته در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: بیانیه «گام دوم انقلاب» به‌عنوان یک راهبرد اساسی در درازمدت برای امروز و فردای کشور است.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: این راهبرد اساسی باید اجرا شود که با عملیاتی کردن آن موفق خواهیم شد موانع را از سر راه برداریم؛ سال 98 با همراهی گام دوم خیلی از مشکلات درخصوص جنگ روانی برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به نکته مهم امید به آینده در گام دوم، افزود: ما باید این امید را تقویت کنیم، زیرا یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار و اتاق‌های فکر زیادی برای رصد منابع ایران توسط دشمنان در جریان بوده که گلوگاه این فشار تأثیر گذاشتن بر مسائل اقتصادی و ایجاد یأس و ناامیدی میان مردم است.

بازوند تأکید کرد: ما منکر کمبودها و کاستی‌ها نیستیم و نکته اساسی در گام دوم انعطاف‌پذیری جمهوری اسلامی ایران است که این کاستی‌ها را قبول کرده و برنامه جامع برای رفع آن‌ها خواهد داشت تا با تکیه بر داشته‌های خود، از ثروت‌ها استفاده کنیم.

وی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری (کرمانشاه سینه‌ ستبر روزگار است)، افزود: باید یک برند برای کرمانشاه داشته باشیم تا این چهره زیبا و پرتوان را به مردم ایران معرفی کنیم.

وی در ادامه به زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته و خسارت‌های به‌جامانده از آن و همچنین کمک و امدادرسانی مردم، جامعه روحانیت و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان اشاره کرد.

مدیریت ارشد اجرایی استان کرمانشاه وحدت ملی شکل‌گرفته در این بحران را برگرفته از پیام صادرشده مقام معظم رهبری در راستای کمک همه‌جانبه به زلزله‌زدگان دانست و گفت: پیام معظم‌له بسیجی همگانی را روانه مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه کرد.

آن‌گونه که بازوند می‌گوید، حدود 269 میلیارد تومان کالا و کمک مردمی میان زلزله‌زدگان توزیع شد که یک رویداد بی‌سابقه بود؛ در این بین کانال‌های معاند با مدیریت فضای مجازی سعی در ایجاد حس ناامیدی و تخریب کارکردهای مردم و مسئولان داشتند.

جامعه روحانیت پا به پای مردم در صحنه حضور داشته و سنگ صبور مردم داغ‌دیده بودند که به گفته استاندار کرمانشاه خیلی خوب در عرصه نقش‌آفرینی کردند.

وی ادامه داد: زلزله استان کرمانشاه متفاوت‌تر از سایر زلزله‌های رخ‌داده در کشور بود، به‌طوری که تاکنون بیش از 6 هزار و 800 پس‌لرزه در پی داشته و 750 مورد آن قابل احساس بوده است.

این مقام استانی با گله‌مندی از سازمان تبلیغات اسلامی درخصوص بازسازی مساجد تخریبی به‌جامانده از زلزله، تصریح کرد: زلزله استان کرمانشاه به 177 مسجد خسارت وارد کرد که 141 مورد آن تعمیر و 36 مورد باید از نو بازسازی شوند.

بنا بر گفته بازوند، در ابتدا مسئولیت بازسازی با سازمان تبلیغات اسلامی بود که به علت انصراف این نهاد، اکنون به بنیاد مسکن سپرده شده و به‌صورت جدی در حال پیشرفت است.

وی بیان کرد: یک‌هزار تُن سیمان رایگان به مساجد خسارت‌دیده و مورد بازسازی تعلق می‌گیرد.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی