کد خبر : 6887

صداوسیمای مرکز لرستان اعلام کرد؛

پخش ویژه برنامه‌های «عید لرسو» و «هفت‌سین» از شبکه افلاک و رادیو

پخش ویژه برنامه‌های «عید لرسو» و «هفت‌سین» از شبکه افلاک و رادیو

سپهرغرب، گروه خبر: صداوسیمای مرکز لرستان به مخاطبان خود در نوروز 98 ویژه برنامه‌های متنوعی ازجمله «عید لرسو»، «هفت‌سین»، «گل اوما، بهار اوما» و غیره را عیدانه می‌دهد.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان، شبکه افلاک با برنامه‌های شاد و متنوعی میهمان خانه‌های گرم و صمیمی مردم استان در ایام نوروز 98 است.

در همین راستا سیمای مرکز لرستان نوروز 98 را با ویژه‌برنامه سال تحویل «عید لرسو» در شب 29 اسفندماه ساعت 21:15 آغاز می‌کند؛ این برنامه در اسکله دریاچه کیو خرم‌آباد به‌صورت زنده و مستقیم اجرا می‌شود. اجرای زنده موسیقی، حضور میهمانان ویژه استانی و ملی، موزیکال‌های طنز و ارتباط زنده با مراکز فارس، آذربایجان شرقی و خوزستان و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان و گزارش‌هایی از راهیان نور، ازجمله آیتم‌های این برنامه است.

«وایَک» برنامه شبانه ویژه نوروز 98 شبکه افلاک است که به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امین مرادی از اول تا پانزدهم فرودین‌ماه هرشب به مدت 50 دقیقه پخش می‌شود؛ عوامل این برنامه تلاش می‌کنند با بخش‌هایی همچون نمایش‌های جذاب طنز، گزارش از میهمانان و مسافران نوروزی، موسیقی تصویری‌های محلی و ارتباط با هواشناسی و راهیان نور، اوقات خوبی را برای مخاطبان رقم بزنند.

پخش روزانه یک فیلم سینمایی پویانمایی (صبح‌ها)، پخش روزانه یک فیلم سینمایی ایرانی (بعدازظهرها) و پخش یک فیلم سینمایی خارجی (شب‌ها) در 15 روز نخست فروردین‌ماه، پخش سریال طنز ساختمان پزشکان، پخش میان‌برنامه شاد و تولیدی مرکز به‌نام شادمانه (نسیم استان‌ها)، تولید و پخش مستندهای جذاب با موضوع معرفی نقاط دیدنی و تاریخی استان و مستندهای تأمینی همچون استارت و حیات‌وحش آفریقا و ارتباط زنده با مناطق عملیاتی جنوب و کاروان‌های راهیان نور از دیگر برنامه‌های نوروزی سیمای مرکز لرستان است.

یکی دیگر از برنامه‌های نوروزی شبکه استانی افلاک لرستان برنامه «نسیم آبادی» است؛ این برنامه 15 روز نخست فروردین‌ماه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی رحیمی پخش می‌شود و به‌صورت ویژه جاذبه‌های گردشگری، آثار باستانی و روستاهای استان را به‌عنوان بازوان توانمند بخش کشاورزی، باغداری و دامداری معرفی می‌کند.

«هفت‌سین» ویژه برنامه تحویل سال رادیو لرستان است که به مدت سه ساعت (180 دقیقه)، از ساعت 00:30 بامداد و در 15 روز بعدی نیز به مدت دو ساعت هرروز از ساعت 10 به‌صورت زنده به تهیه‌کنندگی رضا طرهانی، تقدیم شنوندگان می‌شود؛ ازجمله آیتم‌های این ویژه‌برنامه نوروزی رادیو لرستان گزارش از سطح شهر و گپ و گفت با میهمانان نوروزی، نمایش و موزیکال طنز، اجرای موسیقی زنده، بخش عید مبارکی و دیدوبازدید نوروزی در منزل هنرمندان و ارتباط با راهیان نور است.

ویژه‌برنامه نوروزی عصرگاهی رادیو لرستان «گل اوما، بهار اوما» به تهیه‌کنندگی شهرزاد مظفری است که به مدت 120 دقیقه (دو ساعت) و در 15 روز نخست فروردین‌ماه از ساعت 17 به‌صورت مستقیم پخش می‌شود؛ این برنامه با آیتم‌هایی مانند بررسی آداب و رسوم نوروزی در لرستان با حضور کارشناسان، گزارش از میهمانان نوروزی و گزارش از سطح شهر درباره آداب و رسوم نوروزی و حال و هوای عید در لرستان، بخش قدم نورسیده مبارک و حضور در بیمارستان‌ها و گفتگو با تازه پدر و مادرها، بهار در ادبیات بومی و ملی، ارتباط با ارگان‌های مختلف مانند ستاد خدمات سفرهای نوروزی و هواشناسی و پلیس‌راه به‌منظور آگاه‌سازی مخاطبان و مسافران نوروزی و پخش تصنیف و ترانه‌های جذاب محلی تقدیم شنوندگان خواهد شد.

رادیو لرستان برنامه‌های ویژه دیگری مانند برنامه «بهار در شعر لرستان» به تهیه‌کنندگی تیمور احمدوند، برنامه «نمایش‌های طنز نوروزی» به تهیه‌کنندگی علیرضا احمدی و برنامه «ماهور» به تهیه‌کنندگی منوچهر رحمتی را نیز تدارک دیده است.

خبر مرکز لرستان هم از نخستین روز فروردین‌ماه 98 با یک بخش خبری ساعت 19:30 در سیما و بخش خبری ساعت 16 در صدا گزارش‌های خبری متنوع با هدف معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری، معرفی آداب و رسوم شهرهای مختلف استان را تهیه و پخش خواهد کرد و همچنین تازه‌ترین خبرهای استان را زیر پوشش قرار خواهد داد.

اطلاع‌رسانی به‌موقع از وضعیت آب و هوا و خدمات ستاد سفرهای نوروزی استان لرستان برای اسکان و پذیرایی از میهمانان و مسافران نوروزی و درج خبرهای مکتوب و تصویری در وب‌سایت خبرگزاری صداوسیما و اطلاع‌رسانی به‌موقع از آخرین اخبار استان در شبکه‌های مجازی از دیگر اقدامات معاونت خبر صدا و سیمای مرکز لرستان است.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی