کد خبر : 6886

در شورای سلامت لرستان مطرح شد:

معدوم‌سازی 35 هزار کیلوگرم ماده غذایی فاسد

معدوم‌سازی 35 هزار کیلوگرم  ماده غذایی فاسد

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس گروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به جمع‌آوری 35 هزار کیلوگرم ماده غذایی فاسد طی سه ماهه زمستان امسال در استان، گفت: طی دو روز گذشته یک‌هزار و 600 ماده غذایی فاسد در استان کشف شد.

ستایش دریکوند ظهر روز گذشته در کارگروه سلامت و امنیت غذایی لرستان با اشاره به طرح پایش نوروزی، اظهار کرد: طرح سلامت نوروزی در لرستان از 20 اسفندماه آغاز شده و تا 20 فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: راهبرد کلی این طرح ارتقای وضعیت بهداشت محیطی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و بین راهی ازجمله رستوران‌ها، سفره‌خانه‌ها، آشپزخانه‌های مرکزی، اغذیه‌فروشی‌ها، کارگاه‌های تولید شیرینی و آجیل‌فروشی، مجتمع‌های خدمات بین راهی و مراکز در ارتباط با مسافران نوروزی است.

رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان هدف از اجرای طرح سلامت نوروزی را حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافرین نوروزی خواند و افزود: ایمنی مواد غذایی و آب آشامیدنی در سطح عرضه، کاهش بار بیماری‌های واگیر و غیر واگیر و پیشگیری از بروز مشکلات بهداشتی از دیگر اهداف این طرح هستند.

دریکوند بیان کرد: 33 هزار واحد عمومی و بین راهی در لرستان وجود دارند که 14 هزار واحد آن اماکن و مراکز حساس هستند و وزارتخانه بهداشت به نظارت بر آن‌ها تأکید بسیار دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا 220 بازرس در سراسر استان کار نظارت بر مراکز و اماکن حساس را آغاز کرده‌اند، به‌گونه‌ای که طی دو روز گذشته یک‌هزار و 267 مورد بازرسی انجام شده است.

رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به جمع‌آوری یک‌هزار و 600 ماده غذایی فاسد و قاچاق در استان طی دو روز گذشته، گفت: همچنین سال گذشته در یک‌ماهه نوروز 124 هزار کیلوگرم ماده غذایی فاسد تحت عرضه جمع‌آوری و امحا شد.

دریکوند با اشاره به کشف 35 هزار کیلوگرم ماده غذایی فاسد در سه ماهه زمستان امسال، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان به‌تنهایی قادر به انجام بازرسی در تمام واحدها نیست و بنابراین نیازمند همکاری دیگر دستگاه‌ها همچون فرمانداری، تعزیرات و دستگاه قضائی هستیم.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی