کد خبر : 6882

افزایش 30 درصدی کمک‌های مردمی کمیته امداد کردستان

افزایش 30 درصدی کمک‌های مردمی کمیته امداد کردستان

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از افزایش 30 درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان از طریق کمیته امداد طی سال جاری خبر داد و گفت: رشد کمک‌های مردمی نشان‎دهنده افزایش اعتماد عمومی به این نهاد است.

محمدرسول شیخی‌زاده در همایش تجلیل از خیران و حامیان اکرام ایتام و محسنین در شهرستان قروه با بیان اینکه رشد 30 درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان از طریق کمیته امداد، نشان‎دهنده افزایش اعتماد عمومی به این نهاد است، تصریح کرد: این اعتماد با خدمت و کار صادقانه به‎دست می‌آید که در این زمینه تأمین 280 واحد مسکونی و همچنین ایجاد سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان این استان، بخشی از خدمات کمیته امداد کردستان به نیازمندان در سال جاری است.

وی ضمن بیان اینکه خیران و حامیان ایتام و محسنین بیش از 11 میلیارد تومان در 11ماهه نخست امسال کمک کرده‎اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مشارکت و استقبال خوب نیکوکاران در برنامه‌های کمیته امداد، این استان از رتبه 31 کشوری به جایگاه 13 در زمینه کمک‌های مردمی ارتقا پیدا کرده‎است.

شیخی‎زاده ادامه داد: هم‎اکنون 12 هزار حامی که 70 درصد آن‎ها غیر بومی و از استان‌های دیگر و 30 درصد نیز از مردم استان هستند از هفت هزار کودک یتیم و محسنین کردستانی حمایت کرده و به‎صورت ماهیانه کمک‌های خود را به حساب این کودکان واریز می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشن درخت آرزوها در اول اسفندماه امسال در سنندج، اضافه کرد: در این مراسم که با مشارکت و حضور خیران برگزار شد بیش از یک میلیارد تومان برای کودکان یتیم و نیازمند جمع‌آوری و به این عزیزان اهدا شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور طی امسال و فشار بیشتر برای اقشار ضعیف جامعه کار این نهاد را دشوارتر کرد، گفت: کمیته امداد در زمینه تولید فقر هیچ نقشی ندارد اما در کمک به رفع محرومیت تمام توان خود را به کار بسته‎است و خوشبختانه در بحث اعتبارات و خدمات با افتخار می‌توان گفت که با توجه به آمارهای موجود، استان در بخش‌های کمک‎معیشت، درمان، کمک به ازدواج، تحصیل، مسکن و اشتغال از عملکرد مناسبی برخوردار بوده‎است.

وی در پایان ضمن تقدیر از مشارکت و همکاری تمامی خیران در برنامه‌های کمک به نیازمندان، عنوان کرد: امید است با اعتبارات کمیته امداد و کمک خیران، شاهد رفع مشکلات و نیازهای اساسی خانوارهای بی‎بضاعت باشیم.

لازم به ذکر است؛ دیدار با خانوارهای زیر پوشش، جلسه با کارکنان و بررسی مشکلات مددجویان این شهرستان و همچنین بازدید و افتتاح چند طرح اشتغال از دیگر برنامه‌های حضور مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در شهرستان قروه بود.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی