کد خبر : 6881

پروژه بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل است

پروژه بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل است

سپهرغرب، گروه خبر: پروژه بزرگراه ایلام- مهران یکی از طرح‌هایی است که به برکت عتبات عالیات و مرز بین‌المللی مهران در استان کلید خورد که با وجود کمبود اعتبارات، در حال به ثمر رسیدن است.

پروژه بزرگراه ایلام- مهران یکی از مهم‌ترین محورهای استان و حتی کشور بوده که به برکت عتبات عالیات و مرز بین‌المللی مهران در استان کلید خورد که با وجود کمبود اعتبارات، در حال به ثمر رسیدن است.

این مسیر از میدان ارغوان ورودی شهر ایلام به کنارگذر شرقی تا پایانه مرزی مهران 102 کیلومتر طول دارد و در برخی از مقاطع از مناطق صعب‎العبور می‌گذرد. با اجرایی شدن این پروژه، سفر زوار عتبات عالیات تسهیل، ترافیک و تصادفات کاهش و ایمنی مسیر افزایش خواهد یافت.

در این راستا مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اظهار کرد: از 102 کیلومتر پروژه مسیر بزرگراه ایلام- مهران 82 کیلومتر آن تاکنون به‎صورت چهار خطه زیر بار ترافیک رفته، البته در قسمت‌هایی از این 82 کیلومتر بایستی یک لایه دیگر آسفالت به انجام برسد و جداکننده بتنی (نیوجرسی) نیز نصب شود؛ در 20 کیلومتر باقی‌مانده نیز هم‎اکنون در سه قطعه پیمانکاران مشغول فعالیت هستند.

علی‎اصغر کاظمی افزود: در قطعه نخست، حفاری دو تونل در دستور کار قرار دارد، تونل اول موازی با تونل راه کربلا با پیشرفت 90 درصدی در حال حفاری است و تونل 700 متری به‎زودی حفاری خواهد شد.

وی اذعان‌کرد: عملیات اجرایی شدن تونل 700 متری دیگر نیز آغاز ‎است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام در خصوص قطعه دوم این پروژه، تصریح‌کرد: این قطعه به طول 18/7 کیلومتر حد فاصل تقاطع روستای ماربره تا تقاطع صالح‎آباد، 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مابقی عملیات اجرایی این قطعه نیز در دست انجام است که در روزهای آتی عملیات روکش آسفالت نهایی به انجام می‌رسد.

کاظمی در خصوص قطعه سوم نیز گفت: هم‎اکنون 20 کیلومتر از این قطعه (از مسیر ایلام به مهران تقاطع صالح‎آباد تا تقاطع شهید آل اسحاق) به‎صورت چهارخطه زیر بار ترافیک رفته و هشت کیلومتر از باند رفت منطقه کنجانچم نیز به انجام رسیده که روکش آسفالت نهایی آن در روزهای آتی به انجام می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: از منطقه کنجانچم این محور به دو قسمت تقسیم می‌شود و یک قسمت اصلاح محور مسیر رفت بوده که غیر از پل بزرگ کنجانچم در حال احداث و مابقی مسیر انجام‎شده و باند برگشت این محور تا تقاطع شهید به طول هشت کیلومتر نیز در حال احداث است.

لازم به ذکر است؛ این پروژه یکی از چندین طرح مهمی است که به منظور تقویت زیرساخت‌ها در استان اجرا می‌شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی