کد خبر : 6880

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان:

با اخلال‌گران برنامه‌های نوروزی در استان برخورد می‌شود

با اخلال‌گران برنامه‌های نوروزی در استان برخورد می‌شود

سپهرغرب، گروه خبر: معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان گفت: دل‌سوزان نظام باید در برگزاری مراسم‎های مختص نوروز میدان‌دار باشند تا زمینه سوءاستفاده گروه‌های ضد انقلاب و دشمنان نظام فراهم نشود گرچه اگر کسی بخواهد در برنامه‌های نوروزی اخلالی ایجاد کند برخورد می‌شود.

حسین خوش‌اقبال روز گذشته در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امید است با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه سال جدید را با برنامه‌ریزی بهتر در راستای جذب رضایت شهروندان و ایجاد شور و نشاط در جامعه آغاز کرد و فضا و ورودی شهر را برای مسافران و گردشگران این استان به شکل مطلوب و در خور شأن مردم فهیم کشورمان طراحی کنیم.

وی به آداب و رسوم نوروزی ازجمله مراسم چهارشنبه آخر سال با توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره کرد و خطاب به نمایندگان دستگاه‌های مختلف حاضر در جلسه، افزود: با ارائه راهکارهای جدی باید از اتفاقات ناگوار چهارشنبه آخر سال، صدمات و تبعات ناشی از انفجار مواد محترقه و آتش‌زا جلوگیری و در قالب چهارچوبی خاص توسط دستگاه‌های اجرایی به امنیت اجتماعی کمک کرد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان بر لزوم میدان‌داری دل‌سوزان نظام در برگزاری مراسم‎های مختص نوروز تأکید کرد و گفت: نباید به گروه‌های ضد انقلاب و دشمنان نظام اجازه میدان‌داری بدهیم چراکه وظیفه ما دفاع از آرمان‌های نظام و انقلاب است.

وی تصریح کرد: ما مخالف شادی مردم نیستیم اما عده‌ای با برنامه‌ریزی قصد سوءاستفاده از فضای ایام نوروز را دارند.

خوش‌اقبال با بیان اینکه امسال با حفظ شئونات اسلامی تلاش می‌کنیم در مسیری گام برداریم که با گروه‌های معاند، اخلال‌گر و ضد انقلاب برخورد جدی داشته باشیم، ادامه داد: مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه استان کردستان، پنج هزار و 400 شهید والامقام را تقدیم نظام و آرمان‌های انقلاب کرده‌اند و همواره اوج حماسه‌ها را در ایام مبارک دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن احساس شاهد بوده‎ایم، پس نباید به دشمنان اجازه رسوخ و حضور در میان مردم دلاور را بدهیم.

وی با ذکر اینکه جوانان دنبال نشاط و شادی هستند اگر ما فضا را برای تخلیه هیجانات آنان مهیا نکنیم دیگران در مکان و فضای نامناسب از جوانان ما استقبال می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه همه مسلمان هستیم باید دیدگاه‌های خود را طبق اصول و چهارچوب اسلامی پیش ببریم.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان خطاب به حاضران در جلسه، اظهار کرد: امیدواریم امسال استان کردستان را بهتر از گذشته به گردشگران معرفی کنیم تا آن‎ها از فرهنگ و طبیعت ویژه منطقه بهترین و بیشترین لذت را ببرند و با رضایت و خاطره خوش به مقصد خود بازگردند.

خوش‌اقبال از دستگاه‌های خدمات‌رسان خواستار شد در ایام نوروز آماده خدمات‌رسانی به‎صورت کامل، جامع و کارآمد باشند و فضا را برای دوستداران انقلاب مهیا و برای دشمنان سخت و تنگ کنند.

وی با اشاره به اینکه حکومت جمهوری اسلامی از قدرت و اقتدار 40 ساله برخوردار است، گفت: اگر راه درستی را در پیش بگیریم از مشکلات مختلف و برنامه‌‌های طراحی شده توسط دشمنان جلوگیری می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان خطاب به شهرداری، تأکید کرد: با آماده‌سازی فضای ورودی شهرباید بستر جذب گردشگران به استان را فراهم کنیم.

خوش‌اقبال با بیان اینکه به برکت حضور نیروهای نظامی، انتظامی و سپاه، کردستان استان امنی است، تصریح کرد: می‌طلبد همه دستگاه‌های مربوطه برای نشان‌دادن فرهنگ و آداب و رسوم زیبای کردستان در راستای جذب گردشگر با توجه به توپوگرافی منطقه و ظرفیت‌های ویژه که بخش عمده‌ای از اشتغال استان را فراهم می‌کند، تلاش و از این فرصت به شکل بهینه استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور و با وجود مشکلات اقتصادی فراوان باید همه تلاش کنیم با تدبیر و برنامه‌ریزی مراسم عید نوروز امسال بهتر از گذشته برگزار شود.

     بازدید از 19 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در ایام نوروز

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز به اقدامات و آمادگی این دانشگاه در خصوص حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین آسیب‌ها مربوط به ناحیه چشم، دست و پای افراد است، متخصصان ارتوپدی و چشم‌پزشکی در ایام پایان سال به‎صورت مداوم در بیمارستان‌های استان مستقر هستند.

فرزام بیدارپور با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت‌ها بیشتر مواد محترقه دست‎ساز و به شکل غیر حرفه‌ای تهیه می‌شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته در سطح شهر و روستا مصدومان زیادی ناشی از حوادث آخر سال و چهارشنبه‎سوری به بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

به گفته وی، طبق آمار سال‌های گذشته از لحاظ الگوی مصرفی دانش‌آموزان، قشر جوان و مردان بیشتر از زنان در معرض آسیب ناشی از مواد محترقه غیر استاندارد هستند.

بیدارپور از استقرار 25 اکیپ بازرسی و 122 مرکز بین‌راهی در سراسر استان کردستان طی ایام نوروز به‎صورت 24 ساعته خبر داد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه بیان کرد: نزدیک به یک هزار و 861 مورد سامانه آب‌رسانی را در استان کنترل و بازرسی کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: از 19 اسفند امسال تا 20 فروردین سال آینده حدود 25 اکیپ گشت و بازرسی از 19 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان بازدید می‌کنند.

بیدارپور در پایان گفت: در سال گذشته 62 تن مواد غذایی فاسد از مراکز عرضه در استان ضبط و کشف شد که از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره 190 تماس بگیرند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی