کد خبر : 6876

رئیس شورای شهرستان تأکید کرد:

انتصاب نماینده ولی‌فقیه جوان همدان برای بخشیدن روح تازه به استان

انتصاب نماینده ولی‌فقیه جوان همدان برای بخشیدن روح تازه به استان

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان گفت: انتصاب نماینده ولی‌فقیه جوان همدان در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و جوان‌گرایی و بخشیدن روح و طراوت تازه به استان و شهر بوده است.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری، اظهار کرد: حتی اگر بیانیه گام دوم انقلاب صادر نمی‌شد، بر هیچ عاقل آگاه به ذات انقلابی پوشیده نبود که پیمودن راه انقلاب به‌ویژه در این برهه صعب تاریخی انجام نخواهد شد مگر با قدرت، نشاط و طراوت جوانی.

وی افزود: البته دیگر نیازی به بیان کردن نیست که منظور از جوانی و جوان، صرفاً قرار گرفتن در یک حیطه سنی نیست؛ جوانی بیش از آنکه به سن افراد اطلاق شود، به ویژگی‌هایی مانند تلاش، نشاط، عزم و اراده در همه شرایط اطلاق می‌شود.

به گفته وی آنچه که جوان را با این ویژگی‌ها از سایر آحاد جامعه متمایز می‌کند، فاصله نگرفتن یا اندک بودن فاصله وی از تفکرات فطری بوده؛ آلوده نشدن جوان به محاسبات مادی و دنیوی و توحیدی دیدن جهان، ریشه تمامی خصایل نیک جوانی است.

کاوسی‌امید ادامه داد: دل پاک جوان، نشاط، یگانه مؤثر دانستن خدا در عالم و نگاه خلیفه‌اللهی به انسان، عزم و اراده و تلاش را به دنبال دارد.

وی معتقد است: نگاه پر از اهمیت به جوان چه در بیانیه گام دوم و چه در منظومه فکری نایب امام زمان (عج) برای پیمودن راه انقلاب، ما را نیز به سوی جوانی و جوان‌گرایی رهمون می‌کند.

رئیس شورای شهرستان همدان همچنین بیان کرد: اکنون که پس از سازمان تبلیغات و امامت جمعه چند شهر، نوبت به نماینده ولی‌فقیه استان و امام‌جمعه همدان رسید و نسیم دلنواز جوانی به شهر ما نیز وزید، این واقعه را به فال نیک گرفته و سخت به انتظار خصلت‌های جوانی امام‌جمعه جدید می‌نشینیم؛ در ضمن این قول و فعل نایب امام زمان را الگوی خویش ساخته و در حیطه کاری خویش به سوی جوان‌گرایی گام برمی‌داریم.

کاوسی‌امید گفت: انتصاب آیت‌الله شعبانی به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در همدان و امامت جمعه را تبریک گفته و آرزوی موفقیت و سرافرازی وی را در این مقام خطیر داریم.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی