کد خبر : 6499

مدیرکل کمیته امداد لرستان خبر داد:

کمک 62.5 میلیاردی لرستانی‌ها به محرومین

11 هزار خانه ساخته شد

کمک 62.5 میلیاردی لرستانی‌ها به محرومین

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با اشاره به کمک 62.5 میلیاردی مردم نیکوکار این استان به محرومین، گفت: 11 هزار و 500 خانه برای نیازمندان لرستان ساخته شد.

جاسم محمدی فارسانی در دیدار کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) با نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: طی این بیانیه رهبری در تحلیلی بسیار مدبرانه به گذشته 40 ساله انقلاب افتخار داشتند و با یک نگاه امیدوارانه آینده را ترسیم کردند؛ مخاطب اصلی این بیانیه جوانان هستند.

وی با بیان اینکه طیف وسیعی از جوانان استان به‌عنوان خانواده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) فرض می‌شوند و ایده‌پردازی و الگوسازی مهم‌ترین وظیفه‌ای است که باید در حوزه محرومین و مستضعفین داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مؤسساتی که می‌تواند در فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری ورود کند تا یک بازوی محکمی برای ولایت باشد، نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با تأکید بر اینکه وظیفه ما پرورش نیروهای جهادی، انقلابی و مؤمن در راستای اهداف نظام است، افزود: نقطه آفت و آسیب در این راه کسالت بوده، آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد روحیه نشاط و طراوت است.

محمدی فارسانی با اشاره به اینکه در سال 97 مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها سبب شد میزان مراجعات به کمیته امداد امام خمینی (ره) افزایش یابد، ادامه داد: با همه شرایط سخت اما در اسفندماه با ورود به سالروز تأسیس کمیته امداد باید این نوید را بدهیم که کمیته امداد امام خمینی (ره) توانسته در کنار مردم محروم قرار بگیرد و آلام آن‌ها را کم کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از 66 هزار فرصت شغلی در طول 40 سال گذشته برای جامعه هدف خود ایجاد کرده است، تصریح کرد: همچنین 11 هزار و 500 خانه برای مددجویان ساخته‌ایم و 47 هزار مورد تعمیرات منازل مددجویی داشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با تأکید بر اینکه در طول چندماه گذشته با وجود همه فشارها موفق شدیم بیش از 20 هزار خانوار که شرایط امداد را داشتند به جمعیت خانواده‌های زیر پوشش خود اضافه کنیم، افزود: البته این موضوع خوشحالی ندارد که جامعه زیر پوشش را افزایش داده‌ایم، اما واقعاً چاره‌ای جزء این نداشتیم.

محمدی فارسانی یادآور شد: در حال حاضر به 93 هزار خانوار در لرستان (با جمعیت 205 هزار نفر) خدمت‌رسانی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی درآمد 53 میلیاردی برای سال 97 اعلام شده بود اما در 11 ماهه امسال مردم لرستان و خیرین 62.5 میلیارد تومان کمک کردند، گفت: باید احسنت و مرحبا گفت به این مردم نیکوکار، انشاالله اعتماد مردم را باید بیشتر جلب کنیم و شفاف اعلام شود این درآمدها در چه بخشی هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان افزود: در جشن نیکوکاری امسال 3.5 میلیارد کمک خیرین را داشته‌ایم و امیدواریم جهش بزرگی را در این بخش طی دو هفته پایانی سال داشته باشیم.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی