کد خبر : 6411

1200هکتار از اراضی ملی کوهدشت رفع تصرف شد

1200هکتار از اراضی ملی کوهدشت رفع تصرف شد

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری کوهدشت گفت: یک‌هزار و 200 هکتار از اراضی ملی این شهرستان که سنوات قبل توسط سودجویان زیر کشت رفته‌ بود، رفع تصرف شد.

صمیمی عبدولی اظهار کرد: مساحت کل عرصه منابع‌طبیعی این شهرستان 220 هکتار است که از این مقدار 117هزار هکتار جنگل تنک و نیمه‌متراکم و 103هکتار نیز شامل مراتع متراکم، نیمه‌متراکم و فقیر است.

وی افزود: اداره منابع‌طبیعی کوهدشت اقدام به خلع ید یک‌هزار و 200 هکتار از اراضی ملی منطقه اولادقباد با هماهنگی مقام قضایی کرده‌؛ این اراضی سالیان متمادی در تصرف افراد سودجو بوده‌ است.

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری کوهدشت با بیان اینکه اداره منابع‌طبیعی این شهرستان آمادگی کامل برای برخورد جدی با متصرفین اراضی ملی را دارد، عنوان کرد: متصرفان اراضی در منطقه اولادقباد اقدام به کشت و زراعت در این مناطق کرده‌ بودند و هم‌اکنون دست سودجویان از این اراضی کوتاه شده‌ است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به توزیع نهال رایگان به‌ مناسبت هفته درختکاری، بیان کرد: 20 هزار نهال رایگان شامل گونه‌های بلوط، داغداغان، زیتون تلخ، ارغوان، کاج بروسیاه، سرو شیراز، سرو نقره‌ای و اقاقیا برای توزیع در کوهدشت آماده‌ شده‌‌ است.

عبدولی گفت: این نهال‌ها در هفته منابع‌طبیعی در بین دهیاران، ادارات دولتی، سمن‌ها و عموم مردم به‌صورت رایگان توزیع می‌شود و شهروندان برای توسعه فضای سبز خصوصی و عمومی خود می‌توانند با مراجعه به اداره منابع‌طبیعی این شهرستان نهال‌‌های تهیه‌شده را دریافت کنند.

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری کوهدشت هدف از توزیع نهال رایگان را ترویج فرهنگ درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز دانست و خاطرنشان کرد: هشت گونه نهالی که در این شهرستان توزیع می‌شود، متناسب با اقلیم و سازگار با وضعیت آب‌وهوایی کوهدشت است.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی