کد خبر : 5935

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

افزایش 17 درصدی آمار تولید در استان

افزایش 17 درصدی آمار تولید در استان

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از افزایش 17 درصدی آمار تولید در این استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

محمدرضا صفی‌خانی پنج‎شنبه گذشته در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای سال، افزایش 17 درصدی تولید در استان را شاهد هستیم که تحقق این امر در گرو تلاش‌های بی‌شائبه صنعتگران و تولیدکنندگان لرستانی و اقدامات انجام‎شده است.

وی ادامه داد: جهت تأمین مواد اولیه در ابتدای سال اتفاقات غیرمنتظره‌ای افتاد و طی پنج ماه نخست سال با مشکلات زیادی مواجه بودیم، اما موانع به‎مرور زمان برطرف و همچنین با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت تمام اختیارات واردات کالاها و تجهیزات به استان‌ها تفویض شده‎است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در همین راستا کارگروهی تشکیل شده و روزانه شاهد بررسی پرونده‌ها و تعیین تکلیف آن‌ها هستیم تا فرآیند را تسهیل کنیم.

وی افزود: خوشبختانه شاهد تسریع در فعالیت‎‎‌ها هستیم اما باید پذیرفت صنعتگران در شرایط کنونی کار جهادی و انقلابی انجام‌ می‌دهند.

صفی‌خانی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام‎شده برای بهبود وضعیت برخی از واحدهای تولیدی شاخص لرستان، اذعان کرد: طی چند سال گذشته کارخانه نساجی بروجرد مشکل داشت اما با برنامه‌ریزی صورت گرفته و پای کار بودن سرمایه‌گذاران، اکنون این واحد تولیدی در وضعیت خوبی قرار داشته و به‎‏صورت مستمر شاهد افزایش تولید در این کارخانه هستیم.

وی بیان کرد: سال آینده ظرفیت تولید نساجی به 30 میلیون مترمربع خواهد رسید و این کار با استفاده از نیروهای فنی و متخصص و همچنین حمایت‌های بی‎دریغ استاندار لرستان محقق شده‎است.

صفی‌خانی گفت: هدف نهایی این است که زنجیره تولید را در کارخانه نساجی بروجرد کامل کنیم و بر همین اساس امیدواریم تولیدات لباس را در آینده نزدیک در نساجی داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان هاطرنشان کرد: بهبود وضعیت واحدهای تولیدی بزرگ استان را در مورد سایر شرکت‌ها همچون اکسیر، فولاد الیگودرز، شیشه الیگودرز و غیره می‌توان به وضوح مشاهده کرد، به بیان دیگر مشکلات واحدهای صنعتی دسته‌بندی و پروژه‌های کلیدی، شناسایی شده و در راستای حل مشکلات آن‌ها اقدامات مختلفی صورت گرفته و یا در حال انجام است.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی